Manisa Gezim (06.01.2008)

Mustafa Baydarlı

 

Gezilerim & Ziyaretlerim Ana Sayfası

 

Karşıya Yarışmasında Mustafa Baydarlı ile tanışmıştık ve oradaki muhabbetimiz sırasında eğer Manisa Yarışmasına gelirseniz buyurun kümesime gelin demişti. Bizde yarışmaya gelirsek, geliriz demiştik. Yarışma günü geldiğimizde Mustafa Abiyi aradık ve Mustafa Abi yarışma salonuna geldi ve bizi aldı. Kümese girdiğimizde tam bir gloster cennetine gelmiş gibi hissettim kendimi. Hem kümesinin şekli hem de içindeki glosterler gerçekten çok güzeldi.

 

Ben dahil 3 kişi gitmiştik kümesine. Hemen çaylar söylendi ve muhabbet başladı. Biz bir yandan glosterlere bakarken bir yandan da gloster ve kanaryalar hakkında merak ettiklerimizi Mustafa abiye soruyoruz ve o da tüm detaylarıyla sorduklarımızı cevaplıyor. Hatta ara ara biz kümesin farklı köşelerdeyken gelin gelin diyor ve bize bilgilerini anlatmaya başlıyor. Bilgilerini bizden hiç sakınmadan, tüm bildiklerini bizimle paylaştı.

 

Yılların birikimi ve yılların damızlık kuşları bir araya gelince benim için mükemmel bir gün oldu. İlk damızlıklarından olan bir kabak erkeği hala kümesinde ve bu senede eşe atacakmış. Bize doğum tarihini söylediği zaman hepimiz çok şaşırdık. Kuş 2001 doğumlu. (Maşallah) Yıllar boyu çalışarak, emek harcayarak. çok güzel glosterler elde etmiş.

 

Tüm üreticiler için çok önemli olan birşeyi daha Mustafa abide gördüm. Kara Kaplı Defter. Soy takibini yapmak için tuttuğu defter. Mustafa abi hiç o deftere bakmadan, bu şu dişini, şu erkeğin yavrusu diyor. Deftere bakıyoruz, doğru. Yetmiyor. Bize tek tek kuşları tutturuyor. Bileziklerine baktırıyor. Ve onlarda doğru...

 

Mustafa Abiye tüm ilgi ve alakası için çok teşekkür ederim...

 

Soldan Sağa; Mustafa Baydarlı - Şiho Gören - Mertalp Olpak

 

Mustafa Baydarlı'nın Glosterleri (Erkek);

     

     

     

     

     

  

 

Mustafa Baydarlı'nın Glsoterleri (Dişi);

  

 

Mustafa Baydarlı'nın Kümesi

     

  

 

Gezilerim & Ziyaretlerim Ana Sayfası