İrfan Volkan Aladağ

 

MSN Spaces     NetLog     FaceBook     Twitter

 

 

     Adım, İrfan Volkan Aladağ. 29 Mart 1986, Muğla/Merkez doğumluyum. Muğla da doğdum, Muğla da yaşıyorum. Muğla’dan hiç çıkmadım. Şaka şaka tatillerde ve yarışmalar için sık sık Muğla dışına çıkarım. Muğla Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını bitirdim. Herkes Üniversiteyi kendi şehrinin dışında bir yerde okumak ister ama ben kanaryalarım (o zamanlar fazla sayıda olmasa da), akvaryumlarım, köpeğim ve arkadaşlarımı bırakıp başka bir şehre okumaya gitmeyi hiç istemedim. Gitmediğimde iyi olmuş, bence böylesi çok daha iyi ve daha rahat oldu.

 

     B.A.T. 'nin distribütörlüğünü yapan Kirazoğlu Tütün ve Tütün Ürünleri firmasında bilgi işlemci olarak çalışıyorum. Bu sigara sektörünü önceden hiç sevmezdim. İşler çok yoğun ve sıkıcı oluyor. :( Hatta bu sektöre bir kaç kere girdim çıktım her seferinde iş yoğunluğu ve sıktı tempodan dolayı bıraktım. Ama şimdiki çalıştığım yerde işler gene yoğun ama sıkıcı değil. Çalıştığım ekiple çok iyi anlaştığım için işimi severek yapıyorum. Yıllar sonra sonunda severek çalıştığım bir iş buldum. Yıllardır çektiğim çile bitti. :D

 

     Eskiden bi grubumuz vardı. Onlarla uzun saatler paten kayardık fakat artık onlardan hiç biri yok. Bende sadece havamda olduğum zamanlarda gece geç saatlerde 12 den sonra fln Muğla sokaklarında paten kayıyorum. Geç saatte kaymamın sebebi. Hem hiç bir yerde kaymama izin vermiyorlar. Hem de tek başına 8 tekerin üstüne çıkınca insanlar garip garip bakıyor, sadece baksalar iyi birde laf atıp uğraşıyorlar. Gerçi ne kadar kayarsam kayayım gene biri gelip beni buluyor. Geçen cumartesi günü gene sivil polisin biri geldi burası valilik binası burada kayamazsın, hoplayıp zıplayamazsın dedi. İçerdeki polis çıkıp seni vursa ölür gidersin dedi. Hey allahım işte bu zor şartlar altında paten kayıyorum. Çıksada 2, 3 kişi kaysak ama yok işte. Ama yılmak yok kaymaya devam.

 

     Yazın ve hava açık olduğu sürece motor kullanırım. Arkadaşlarla motorla gezilere çıkarız. Allahtan bu hobimle ilgilenen başka kişiler var. :D 7, 8, motor toplanır denize gideriz. Marmaris'e gideriz, Bodruma gideriz. Gideriz de gideriz. Benzinimiz bitene kadar lastiğimiz patlayana kadar gideriz. Gerçi benzin bitse de, lastik patlasa da, benzin alıp ve lastiği tamir edip yola devam ederiz. Bakalım bu aralar 3 yıl önce başladığım bu motor macerasına ilk aldığım Mondial 125 AGK yi büyüterek, Suziki GSR 600 alarak devam etmek istiyorum. Bankalar kredi verirse hemen alacağım :D

     Lisede Meslek Lisesi’nin, Bilgisayar Bölümüne gittim ama ilk gittim zaman bilgisayarın hiçbir şeyinden anlamıyordum. Arkadaşlarım bilgisayarda oyun oynardı, ben onları seyrederdim. Ama okulum sayesinde bilgisayarla yapılabilecek her şeyi yapmaya başladım. Birazda kendim araştırarak güzel şeyler yapmaya başladım. Özellikle bu site yapma işi benim çok ilgimi çekti. Çünkü bende olan bilgileri, benim gibi bu konulara meraklı insanlarla paylaşabiliyordum. Ve özellikle bu web işiyle uğraşmaya başladım. Amatör olarak web siteleriyle uğraşırım. Hiç bir zamanda profesyonel olmak uğraşmak istemem. Çünkü zor. Sadece kendi ilgi alanlarımla alakalı siteler yaparım.
 

Yaptığım Siteler:

www.muglamerkezavcilari.com

http://www.mu.edu.tr/departments/mmyo/

www.ugurkaptan2.net

www.trakyagloster39.com

www.sampiyongloster.com

www.gloster27.com

www.aladagkurzhaarkennel.com

www.bodrumserinofil.com


     Gelelim en önemli kısma. Bu hayvan sevgim, özelikle kanarya sevgim nasıl başladı. Bir kere en başta kesinlikle genlerden gelen bir özellik. Babamda da hayvan sevgisi hat safhadadır. Ben küçükken (hatırlamıyorum) evde çok büyük bir akvaryumumuz ve annemi sinir etmeye yetecek kadar fazla sayıda kanaryamız varmış. Tabi onları sürekli göre göre bu sevgi küçükten bende başlamış. Sonra en başlarda, babam hayvanlarımızla ilgilenirken ben hep yanında dururdum. Sonralara yavaş yavaş onların bakımlarını ben yapmaya başladım. Zaman geçtikçe tüm bakımları bana kaldı. Kanaryadan önce Akvaryumla çok daha fazla ilgiliydim. Sonra bir gün babamın bir arkadaşı (Kıvanç abi'nin arkadaşı) kanarya getirdi. Erkek diye getirdi ama hiç ötmüyordu. Bir sene çiftleştirmeyi denedik ama olmadı. Sonraki sene ötmeye başladı ve o sene çiftleşti. Şu anda onun bir tane erkek yavrusu bende. Yani ilk kanaryama sahip olalı yaklaşık 6 sene oluyor. Şu anda bendeki erkek 4 yaşında. Sonra birkaç kanarya daha aldık, çiftleştirdik, bazıları benim tecrübesizliğim yüzünden öldü çoğunu dağıttık. En son gene tek bana ilk kanaryamın yavrusu olan yeşil erkek kaldı.

     2004 yılına kadar kanaryalarla hep amatör olarak ilgileniyordum. Sonra sitelere girerek araştırmaya başladım. İlk işim bendeki erkeğin cinsini öğrenmek oldu. Resmini çekip internette sordum. Ama o resim’e bakarak, çoğu kişi benim kanaryamın Gloster olduğu söyledi. Bende gittim dişi bir gloster aldım. Ama zamanla ben birçok şeyi öğrenmeye ve kendi kanarya sitemi yapmaya başlayınca benim erkeğin gloster değil malta olduğunu öğrendim. Ama iyi beni yanlış yönlendirmişler çünkü Gloster ırkına karşı özel bir ilgi duymaya başladım.

     Gloster ırkı üzerine güzel planlarım var. Mesela bunlarda en iyisi. Saf süt beyaz tepeli harika bir erkek elde etmek. Bunun yanında tabiî ki güzel, vasıflı kuşlar elde etmek.

     İşte böyle biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. İçimden geldi yazdım…

     Glosterlerimin resimlerini görmek istiyorsanız, buyrun...