Ankara Gezim (11.01.2007)

4. Durak

Timuçin Murat Sezer

 

Gezilerim & Ziyaretlerim Ana Sayfası

 

Bu gün Ali Osman ile Kızılay da buluştuktan sonra Timuçin abinin yanına gittik. Kapıdan girer girmez hemen sesler gelmeye başladı. İçerde Cenap Amca varmış. Bizde kuşların karşısına oturduk. Hemen sonra Ali abide geldi. Tam denk geldik. 5 kuşcu toplanmış olduk.

  

1. Resim Soldan Sağa: Ali Osman Arslanalp, Timuçin Murat Sezer, Ali Elmas
2. Rerim Soldan Sağa: Timuçin Murat Sezer, Ali Elmas, Cenap Erdinç
 


Timuçin abinin harika bir kümesi var. Kafes sistemini çok beyendim. Maşallah içindeki kuşlarda kümes kadar güzel.

  
 


Bir yandan sohbet ederken bir yandanda kuşlara bakıyoruz. Timuçin abinin orası sıcak olduğu için kuşlar hazırlanmış. Ve yavaş yavaş Timuçin abi eşe atmaya başlamış. İki çift eşe atmış. Birinin altında yumurtaları bile var. İnşallah dolu çıkar yumurtalar.

1. Çift


2. Çift
  


Maşallah gerçekten kuşlar çok güzel. Birde bir kümse dolusu aynı cins kanarya olunca daha hoş görünüyor. Biz sohbet ederkende erkeklerde bir yandan ötüyor. Maşallahları var. Eşe atmadığı erkeklerde yavaş yavaş hazırlanıyor.

Erkekler:
     
Ama diğer dişileri daha tam hazır olmadığı için aceleci davranıp diğer çiftlleri atmamış. Dişilerinde daha tam hazır olmasını bekliyor.

Dişiler:
     Tüm herkez renk ve mozaik üreticisi olduğu için Renk ve mozaik açısından çok güzel bir muhabbet oldu. Kafama takılan bir şeyi Timuçin abiye sorunca hemen bana bir kitap çıkardı ve göstererek anlattın. Ali Osman'ın dersanesi olduğu için ilk Ali Osman ayrıldı. Biz 4 kişi muhabbete devam ettik. Daha sonra Cenap amca ve Ali abide gittiler. Benim biraz daha vaktim olduğu için ben biraz daha kaldım ve Timuçin abiyle muhabbete devam ettik. Renk ve mozaik kanaryaları hakkında ve Türkiyedeki kanaryacılık hakkında konuştuk.

Timuçin abiye iş yeri olmasına rağmen bana vakit ayırdığı için, sorularımı detaylı bir şekilde cevapladığı için ve beni renk ve mozaik kanaryaları hakkında bir çok açıdan bilgilendirdiği için teşekkür ederim.

 

Gezilerim & Ziyaretlerim Ana Sayfası