Ankara Gezim (09.01.2007)

1. Durak

İsa Yalçınkaya

 

Gezilerim & Ziyaretlerim Ana Sayfası

 

Günler öncesinde bu gün (09.01.2006) Ali Osman'ın kümesini eve taşımak için sözleşmiştik. Dün akşamda, sabah 9 da görüşürüz diye ayrımıştık. Fakat ben kalktığımda saat 9.45 di. Bilgisayarı açıp, MSN'i açtım. Baktım Ali Osmanda MSN de. Kaçta kalktığını sordum. Oda 9.15 kalkmış. Neyse geçte olsa Metroyla, Tandoğan'a gittim. Ali Osman beni ordan aldı. Arabadaki konuşmalardan anlaşılıyordu ki. Ali Osman'ın bu gün hiç Kümes taşıyası yoktu. Ve arkadaşı İsa Yalçınkaya'nın dükkanına gittik.

  

1. Resim Soldan sağa; Serkan Yıldırım, Ali Osman Arslanalp, İsa Yalçınkaya
2. Resim Soldan sağa; İsa Yalçınkaya, Ali Osman Arslanalp, Serkan Yıldırım
 


İsa dükkannın arka tarafında kendine kümes yapmış ve çoktan eşe atmış ve yumurtaları almaya başlamış. Ama daha yavru yok.


 


Çoğu yumurtada yattığı için kuşları rahatsız etmemek için eşlerin resimlerini çekmedim. Eşe atmadığı bir kaç kanaryası'nın resimleri:

     
 


İsa'nın dükkanda satılık kuşları:
 

     

     İsa bir yandan dükkanı temizlerken, bir yandan muhabbet ediyoruz. Bu aradada çay demleniyor. Ali Osman ilk beni metrodan alınca telefonla aradı, çayı demle ama ben puaca getirmiyorum dedi. O çay bu cay. Ama gerçekten puaca yok. :) Biz muhabbet ederken Ali Osman'ın bir arkadaşı daha geldi. (Serdar Yıldırım) Oda kanarya besliyormuş. 4 kanaryacı bir araya geldik ve başladık muhabbete. Zaten Kanarya muhabbeti ediyorduk. Bir kişinin gelmesiyle muhabbet dahada güçlendi. :) Uzun bir süre orda muhabbet ettikten sonra. Ertuğrul abinin yanına gitmek için ayrıldık. Yoldayken İsa'nın ordayken çok arağımış Coşkun abi aradı. Telefonu montun cebinde kalmış ondan duymamış. Ve "bi ton kişi aramış" dedi. Telefonu bi yerde unuttuğun zaman hiç calmayan telefon inadına çalıyor. Neyse kümesteymiş, Coşkun abi. Tamam biraz sonra geliriz dedik. Önce bi Mehmet Ali abini yanına uğrayalım dedik. Ama Mehmet Ali abi yerinde yoktu. Bizde Ertuğrul abiyi aradık ve önce Coşkun abiye gidip ordan geleceğimizi haber verdik. Ve Coşkun abiye gittik.

 

Gezilerim & Ziyaretlerim Ana Sayfası